Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu ogłosiła przetarg na przebudowę miejsca niebezpiecznego – skrzyżowania ul: Krotoszyńska-Bema i ul: Krotoszyńska-Wybickiego w ciągu drogi krajowej nr 36 w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto zabiegało o przebudowę tych skrzyżowań i zainstalowanie sygnalizacji świetlnej poprawiającej bezpieczeństwo pieszych od kilkunastu lat. Część rozwiązań proponowanych przed lat przez GDDKiA oprotestowali mieszkańcy skrzyżowania ul. Krotoszyńska/Wybickiego.

krotoszynska_4– W ramach zadania zrealizowana będzie sygnalizacja świetlna na obu skrzyżowaniach – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. – Będzie to sygnalizacja, która obejmie wszystkie strumienie ruchu, czyli zarówno pojazdy, jak i niechronionych użytkowników drogi. Na odcinku między skrzyżowaniami zostaną wykonane lewoskręty, co pozwoli na płynniejszy zjazd pojazdów skręcających w lewo bez blokowania ruchu na ciągu głównym.

Specyfikacja przetargowa – kliknij tutaj

Całość zadania oszacowana została na 700 tys. zł. Miasto zrealizowało dokumentację projektową, będzie również uczestniczyć w pracach przygotowawczych zarówno na etapie uzgodnień, jak i w organizacji zasilania w energię elektryczną obu tych sygnalizacji.

2016-07-27 ok24.tv