4 sale kinowe na powierzchni 1.160 metrów kwadratowych multipleksu Helios mają ruszyć już za 8 miesięcy w Galerii Ostrovia.

Należąca do Grupy Agora sieć kin Helios podpisała umowę z właścicielem Galerii Ostrovia na wynajem 1.160 m.kw. powierzchni, na której zamierza uruchomić 4 sale kinowe na 600 miejsc. Wśród naszych czytelników natychmiast pojawiły się pytania, w którym miejscu ostrowskiej galerii miałaby się zwolnić tak duża powierzchnia? Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić – pomieszczenia dla kina Helios miałyby powstać na dobudowanej części galerii zlokalizowanej na tyłach marketu Tesco. Inwestycja ta wiąże się z koniecznością dokupienia sąsiedniej działki i przebudowy dróg wewnętrznych oraz zlokalizowanego w tamtym miejscu parkingu.

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 46 multipleksami z 261 ekranami i ponad 51 tys. miejsc. Sieć rozwija swoją działalność głównie w małych i średnich miastach, ale obecna jest również w największych aglomeracjach kraju.

2019-02-08 ok24.tv za tubaostrowa.pl