W Polsce wygrywa Duda, w Ostrowie Komorowski

Po  podliczeniu wyników z wszystkich 42 komisji wiemy, że w Ostrowie wygrał Bronisław Komorowski – 12 640 (43,48 %), drugi wynik osiągnął Andrzej Duda – 6197 (25,70 %), a trzeci był Paweł Kukiz – 5 822 (20,19%). Razem oddano w Ostrowie 28 833 głosy. W Polsce było odwrotnie, ale Andrzej Duda tylko minimalnie prowadzi z urzędującym prezydentem.

Chłodne majOSTaszki

To były wyjątkowo chłodne MajOSTaszki: dosłownie i w przenośni. 9 i 10 maja w Parku Miejskim atrakcji nie brakowało, ale można było odnieść wrażenie, że większość z propozycji już się ostrowianom opatrzyła i nie budziła pozytywnych emocji. Podobnie jak gwiazdy, bo trudno uznać, że Dawid Kwiatkowski i Kombii to najlepszy zestaw w historii miejskiego festynu.

Nowe „bitwy” w Polsce i w Rosji

Pracowicie spędzają czas majowych rocznic historycznych członkowie Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcyjnej. Z okazji 70-rocznicy zakończenia II Wojny Światowej ostrowianie i ostrowianki wzięli udział w rekonstrukcjach działań wojennych w Polsce i w Rosji.

Uwaga na dziurę gigant !

Kierowcom jadącym z placu 23 stycznia w kierunku ulicy Raszkowskiej radzimy uważać na dziurę – gigant. Z wciąż nieznanych powodów w poniedziałek po południu zapadła się tam jezdnia na głębokość około 1 metra ! Nadal trwają prace zabezpieczające teren wokół dziury.

Nowoczesny folk pod rękę z filharmonią

Około 600 osób wysłuchało porywającego koncertu zespołu Vołosi z towarzyszeniem muzyków Filharmonii Kaliskiej. Ma to być początek serii koncertów symfonicznych poza  salami koncertowymi.

W numerze również :

DODATEK SPECJALNY NA XVI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW NIEZALEŻNYCH

FELIETON: Spokojnie, to tylko wybory

Nie współczujmy pokonanym politykom, bo sami sobie na swój los zasłużyli, nie współczując ludziom, w których imieniu mieli rządzić i  o tym „zapomnieli”. Niech teraz zapłacą za to rachunek, nawet słony.

Ostrowska13_strona

2015-05-12 ok24.tv przygotował redaktor Jarosław Wardawy