Nagła zmiana frontu i równie nagłe zainteresowaniem władz miasta zapomnianym terenem pomiędzy Wrocławską a Kościuszki (po byłych garażach).
Sprawa garaży to gorący temat już od kilku lat. Chociażby w 2020 roku prezydent Beata Klimek ignorowała interwencje w kwestii tego terenu, które trzy raz podejmował radny Andrzej Kornaszewski. Nie odniosła się także do wniosku do budżetu na 2021 rok. Jakub Paduch wnioskował by przeznaczyć 300 tysięcy zł na utworzenie w tym miejscu parku.

Radny Jakub Paduch: Nagle, po dołączeniu w ostatnich tygodniach do stowarzyszenia Jacka Jaśkowiaka, którego wiceprzewodniczącą jest radna Milena Kowalska, Beata Klimek podjęła współpracę w temacie, którym nasza klubowa koleżanka, ostatni raz publicznie zajmowała się w maju 2018 r.


Radni Koalicji Obywatelskiej podejrzewają, że może chodzić o kolejną, znana w najnowszej historii ostrowskiego samorządu, próbę przeciągnięcia na stronę Beaty Klimek radnego opozycji.
Do tego – głęboko wierzymy – nie dojdzie. W żaden sposób nie wpłynie to też na opozycyjny charakter naszego Klubu.- mówili radni Paduch i Kornaszewski.

Jakub Paduch: Tym niemniej, chociaż pobudki zainteresowania się tym tematem przez prezydent Beatę Klimek są naszym zdaniem czysto polityczne, jesteśmy zadowoleni z podjęcia tematu, którym Koalicja Obywatelska i nasi radni zajmują się od lat.

Radni chcą też by konsultacje społeczne nie były fikcją tak, jak fikcją są konsultacje w sprawie spalarni śmieci.