– Dlaczego nie działa fontanna na Placu 23 Stycznia? – pytają internauci. Odpowiedzi udzieliła na Facebooku Karolinę Krawczyk z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. – Zdecydowaliśmy  nie uruchamiać fontanny ze względu na zwiększoną zachorowalność na żółtaczkę. Pomimo znajdującego się tam zakazu picia i kąpieli dzieci często bawiły się w fontannie, a chcemy minimalizować prawdopodobieństwo zakażenia.

1010021-640x480

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W szkołach pojawiło się również zalecenie, by nie korzystać z postawionych przez spółkę Wodkan poidełek. Podobne poidełka stanęły w kliku punktach na terenie środmieścia. W środę 17 maja 2017r. odnotowano 25. przypadek zakażenia żółtaczką pokarmową typu WZW A. By móc powiedzieć, ze nie ma już niebezpieczeństwa zakażenia wirusem musi upłynąć 50 dni od ostatniego zakażenia.

Instalacja technologiczna fontanny składa się z 29 agregatów fontannowych wraz z instalacjami wody obiegowej, zasileniem, oświetleniem i sterowaniem.  Stacja uzdatniania zasilająca wodą uzdatnioną obiegi zlokalizowana jest w pomieszczeniu technicznym. W obiegu uzdatniania woda zasysana jest przez pompę filtracyjną z niecki. Za pomocą pompy woda podawana jest na filtr piaskowy. Filtr piaskowy płukany jest wodą pobieraną z niecki z odprowadzeniem do kanalizacji. Przed wprowadzeniem wody do zbiornika, w celu jej dezynfekcji, dodawany powinien być  środek dezynfekcyjny.

2017-05-17 ok24.tv