Fanaberia będzie działać, ale… pod sterami nowych właścicieli. Klub nie zmieni nazwy i swojego koncertowego profilu. Jak zapowiada nowe szefostwo Fanaberii, w ofercie będą nadal imprezy, które dotychczas przyciągały publiczność; nie zabraknie jednak też nowości. Pierwszy koncert – otwierający nowy sezon – już w piątek, 4 września.

Klub Fanaberia na ostrowskiej mapie kulturalnej funkcjonuje już 15 lat. Przez ten czas trwale zapisał się w ostrowskim krajobrazie kulturalnym. Dzisiaj trudno by było wyliczyć wszystkie koncerty, akcje i imprezy kulturalne, jakie miały w nim miejsce. Przez ostatnich pięć lat szefami Fanaberii byli Jacek i Bogusława Szebestowie, notabene przed kilkoma laty nagrodzeni za swoją działalność tytułem Osobowość Ostrowskiej Kultury.

Klub pod ich sterami mocno rozwinął skrzydła. Były systematyczne koncerty, spotkania, imprezy z muzyką hip-hopową, nie zabrakło też elektroniki i jej wykonawców z całej Polski. Nierzadko zdarzało się, że na koncerty przychodziły tłumy, a pod sceną nieraz był taki tłok, że publiczność stała prawie na palcach ,,okupując” miejsca pod ścianą. Oferta, trzeba przyznać, była zróżnicowana. Swoich stałych bywalców miały wieczory karaoke, nie brakowało publiczności na imprezach tanecznych. W ciągu ostatnich pięciu lat w klubie zagrało sporo dobrych kapel prezentujących różne odmiany muzyki – warto wspomnieć też, że to do Fanaberii niejednokrotnie przychodzili znani muzycy jazzowi wpadający tam po koncercie danym w ramach ,,Jazzu w Muzeum”. Tłoczno było na koncertach formacji metalowych czy hip-hopowych, nie wspominając o rockowych. To wszystko sprawiało, że Fanaberia miała swoich stałych bywalców.

Jak się jednak okazało, dotychczasowi właściciele zrezygnowali z prowadzenia Fanaberii. Ostatnie koncerty w klubie przy ul. Chopina odbyły się w lipcu. Właściciele pożegnali się z publicznością emocjonalnym wpisem na facebookowym profilu, dziękując także za dotychczasową współpracę wielu kapelom i muzykom, osobom zaangażowanym w organizację różnorodnych imprez, jak również pracownikom.

Odbyły się jeszcze koncerty w drugiej połowie lipca. Potem pojawiły się głosy, że Fanaberia zostanie zlikwidowana. Jak się jednak szybko okazało, że to nieprawda. Nowymi szefami klubu zostali Jarosław Wardawy i Tomasz Janicki. Obydwaj zadebiutują w nowej roli, choć pierwszy z nich od kilkunastu lat organizuje w Ostrowie Festiwal ,,Reggae na Piaskach”.

Klub pozostanie pod starym adresem i ze starą – od 15 lat używaną – nazwą. Oferta Fanaberii zostanie jednak poszerzona. Jak zapewnia nowe szefostwo klubu, pozostaną te imprezy, które dotychczas przyciągały publiczność, ale pojawią się też nowe.

– Chcemy zostawić to, co było w Fanaberii najlepsze i dodać nasze nowe propozycje. Na pewno zostaną czwartkowe wieczory karaoke, występy artystów stand up’owych. Będziemy kontynuować Elektrobar – czyli wieczory z producencką muzyką electro, wrócimy też do hip – hop parties. W środku tygodnia zapraszać będziemy także na spotkania z ciekawymi ludźmi: podróżnikami, artystami, sportowcami. Do Fanaberii można będzie także wpaść na transmisje z wybranych meczów i innych wydarzeń sportowych, czy na niedzielny Chillout z muzyką na żywo – zapowiadają nowi szefowie klubu.

To nie wszystko. Już na pierwszej wrześniowej (5 IX) imprezie publiczność zobaczy odmienione wnętrze klubu. Intensywne remonty trwają tam od miesiąca.

Najważniejsze będą jednak regularne koncerty. – Planujemy bardzo różnorodne koncerty, w każdy piątek i sobotę – a czasami nawet również w niedzielę; od rapu i hip-hopu, przez heavy metal, różne odmiany muzyki rockowej, punk, po bluesa, czy reggae. Każdy powinien znaleźć w nowej Fanaberii coś dla siebie – dodają.

Nowością będzie przygotowana z dużym, co najmniej miesięcznym, wyprzedzeniem rozpiska koncertów, na które można będzie kupić bilety również w internecie.

Pierwszy koncert w starym-nowym klubie już w piątek, 4 września. Zagra wtedy rockowa formacja Absynth. W sobotę, 5 września, pierwsza odsłona nowego Electro Baru – przygotowana przez dobrze znanego odolanowskiego producenta, Patryka Canonna.

2015-09-02 ok24.tv za gazetaostrowska.pl