Czy ktoś może sobie wyobrazić, że można kupić podrabiane palety?
Policjanci z Wydziału do PG zatrzymali 65 – letniego właściciela punku skupu palet. Jest podejrzany o obrót paletami, oznaczonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, określającymi ich europejski standard. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt podróbek

Policjanci operacyjni skontrolowali firmę. Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel organizacji zrzeszającej producentów palet, który potwierdził, że część znajdujących się na terenie firmy palet bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowym EPAL. Znak ten jest zastrzeżony i używanie go wymaga zezwolenia.

Podczas czynności zabezpieczono łącznie 57 nielegalnych palet oraz urządzenia służące do ich znakowania. 65-letni właściciel firmy został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej, za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym, grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.