15 czerwca br. odpędzie się spotkanie wiceprezydenta Piotra Kościelnego i wiceprezydent Karoliny Pawliczak z mieszkańcami Kalisza i byłymi pracownikami na temat losów budynków po dawnej fabryce Fortepianów i Pianin “Calisia”. Zaplanowano je w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza o godzinie 18.00. W czasie spotkania będzie można wymienić opinie, podsunąć pomysł, zastanowić co dalej z obiektami po dawnej fabryce fortepianów i pianin.

Inicjatorką spotkania jest Lidia Krzywoźniak, kaliska artystka, autorka wystawy “Zapomniana niezapomniana Calisia”. – Tematem zajmuję się już od 2013 r. – wtedy zrobiłam wystawę fotograficzną. Na ponad 40 zdjęciach pokazałam, w jakim stanie jest obecnie fabryka. Chciałam zwrócić uwagę władz i mieszkańców na to niezwykle ważne dla naszego miasta miejsce, zapomniane i zaniedbane – mówi Lidia Krzywoźniak.

Po wystawie, 9 czerwca 2014 roku odbył się koncert na rzecz ratowania Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia. z udziałem Jerzego Kryszaka i Mieczysława Szcześniaka. Najbliższe spotkanie z władzami miasta to ciąg dalszy starań Organizatorki, żeby fabryka dostała szanse na dalsze “życie”.

2015-06-03 ok24.tv za calisia.pl