Ewa Szymańska, nauczycielka teoretycznych i praktycznych przedmiotów budowlanych z Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim została wyłoniona do Szczęśliwej Trzynastki, spośród wielu nauczycieli zgłoszonych do 16. edycji konkursu ,,Nauczyciel Roku 2017”, zorganizowanego po raz kolejny przez tygodnik „Głos Nauczycielski”. Nauczycielkę ostrowskiej budowlanki do konkursu zgłosili rodzice uczniów, których pani Ewa jest wychowawcą.

Nominacje, przyznanie tytułu i wyróżnień były poprzedzone burzliwą dyskusją jury, na czele którego stał przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk prof. Stefan M. Kwiatkowski.

Nauczyciel Roku 2017 jest jeden, wyróżnienia – dwa. Choć nie wszyscy finaliści otrzymali takie same tytuły, to jednak każdy zasługuje na miano zwycięzcy. Tytuły Nominowanego są oficjalne i poświadczone dyplomem, zaś szkoły, w których pracują wybrani nauczyciele  otrzymują dyplomy „Szkoły/Placówki na medal”.

Proszę mi wierzyć, konkurencja była naprawdę silna. Uzyskany wynik ,,Nominowanej” sprawił mi wielką satysfakcję i utwierdził w przekonaniu, że to co robię, robię dobrze, a to najlepsza motywacja do dalszej pracy  – powiedziała Ewa Szymańska.

Konkursowa kapituła, w skład której wchodzą wszyscy dotychczasowi zdobywcy tytułu Nauczyciela Roku, przyznała również honorowy tytuł „Przyjaciela Szkoły oraz „Inicjatywa Edukacyjna Roku 2017”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek 10 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprzedziła obchodzony w sobotę Dzień Edukacji Narodowej.

2017-10-22 ok24.tv