Betard Sparta będzie rozgrywać swoje przyszłoroczne mecze w Poznaniu. Osoby z ostrowskiego urzędu miasta potwierdzają, że nie ma już tematu jazdy wrocławian na obiekcie zajmowanym dotychczas przez ŻKS Ostrovię – informuje portal sportowefakty.wp.pl.

Władze Poznania zadecydowały, że przekażą 1,8 miliona złotych na dokończenie remontu golęcińskiego stadionu. Jest to zielone światło dla Betardu Sparty Wrocław, która ma rozgrywać mecze właśnie w stolicy Wielkopolski. Istotna dla Betardu Sparty była zwołana na 22 grudnia Sesja Rady Miasta Poznania. Zapadła na niej decyzja o finansowym wsparciu dla obiektu sportowego na Golęcinie. Na remont stadionu zostanie przeznaczone 1,8 miliona złotych.

– To znakomita informacja i nie mogliśmy spodziewać się lepszych wieści przed świętami. Dzięki tym pieniądzom dokończymy w 2016 roku remont trybun. Krzesełka zostaną zamontowane także po zachodniej stronie stadionu – zapowiedział prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński.

Niewykluczone, że decyzja władz miasta przekona Betard Spartę do wybrania obiektu w stolicy Wielkopolski. – Chcielibyśmy, by wrocławianie jeździli w przyszłym roku w Poznaniu i jest to scenariusz, który jest nadal rozważany. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła, ale spodziewamy się, że wszystko wyjaśni się tuż po zbliżających się świętach – zaznaczył prezes PSŻ Poznań.

Właśnie ze względu na spodziewaną decyzję wrocławian, poznaniacy nie złożyli odwołania w sprawie przyznania licencji dla PSŻ. W pierwszym terminie spotkali się z odmową. – Nie wykluczamy, że będziemy ubiegać się o licencję na sezon 2016, ale tylko w przypadku, gdy Sparta Wrocław nie zdecyduje się na jazdę w Poznaniu. Najważniejsza informacja dla kibiców jest taka, że żużel w naszym mieście na pewno będzie. Chciałem życzyć z tego miejsca kibicom zdrowych i spokojnych świąt, a także wielu emocji, jakich dostarczy speedway w Poznaniu – powiedział prezes Ładziński.

Warto zaznaczyć, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie przedstawicieli klubów I i II ligi. Włodarze PSŻ Poznań, którzy nie złożyli w regulaminowym terminie odwołania w sprawie przyznania licencji, nie zostali na nie zaproszeni.

2015-12-23 ok24.tv za sportowefakty.pl