Trwa drogowa akcja „Road Safety Days”, w ramach której policja prowadzi kaskadowe pomiary prędkości. Patrole policyjne w całej Europie.
Trwa Europejski Tydzień Mobilności. Dlatego właśnie w piątek we wszystkich krajach, trwają wzmożone kontrole. Kierowcy muszą uważać na kaskadowe pomiary prędkości.
Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju
Kaskadowy pomiar prędkości to sposób na kierowców, którzy, widząc policjantów, zwalniają do dozwolonej na danej drodze prędkości, a po minięciu radiowozu od razu przyspieszają.

EDWARD powraca
Akcja „Road Safety Days” do tej pory znana była jako EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Wzmożone kontrole policji są potrzebne, by podnieść bezpieczeństwo na drogach. Z badań wynika, że od początku 2020 roku tylko 6 stycznia i 19 maja nikt nie zginął na polskich drogach. Do tragicznych wypadków dochodzi codziennie. Od początku roku prawo jazdy za przekroczenie prędkości zabrano 46 567 kierowcom, co oznacza wzrost o 35 proc. w stosunku do roku poprzedniego.
Akcja „Road Safety Days” do tej pory znana była jako EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Wzmożone kontrole policji są potrzebne, by podnieść bezpieczeństwo na drogach.