Street Food Spot to wydarzenie adresowane do wszystkich fanów ulicznego jedzenia. Dzięki 25 food truckom, które przez dwa dni zajmować będą pawilonu 3A na poznańskich Targach. Goście będą mogli skosztować kulinariów wywodzących się z najodleglejszych zakątków świata: Azji, Ameryki oraz Europy.
Tradycją stało się, że święto fanów ulicznego jedzenia oraz piw kraftowych odbywa się późną jesienią. Nie inaczej będzie i w tym roku podczas trzeciej edycji Street Food Spot oraz siódmej edycji Poznańskich Targów Piwnych.
Udon, arepas i pastrami

Wielbicielom Japonii z pewnością przypadną do gustu mieszanki mięs i warzyw przygotowywane na bazie makaronu udon, nie zabraknie też popularnego na ulicach Tajlandii pad thai oraz chińskich pierożków. Nie obejdzie się również bez wieprzowiny, wołowiny oraz kurczaka podanych w klasycznych burgerach, pitach, kukurydzianych arepach czy tortillach. Na mięsożerców ponadto czekać też będą stoiska z pastrami, czyli specjalnie konserwowanym mięsem przez solenie, peklowanie i wędzenie, a także żeberka.

A co dla jaroszy?

Na miłośników kuchni roślinnej również czekać będą burgery, tyle tylko że zamiast mięsnej wkładki składać się będą z kotletów przygotowanych z soczewicy, tempehu, soi czy buraka okraszone sosem orzechowym bądź mango mogą być świetną alternatywą do mięsnych klasyków znanych kuchni amerykańskiej. Mniej klasycznie, ale za to równie smacznie będzie przy stoisku z langoszami, czyli smażonymi na głębokim oleju plackami węgierskiego pochodzenia czy byrkiem wprost z krajów arabskich.

Na łasuchów czekać będą słodkości w postaci serników (również w wersji wegańskiej) oraz churrosów rodem z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, czyli smażonych słodkich pręcików z ciasta. Atrakcją przywołującą beztroskie lata dzieciństw będą z pewnością dla młodszych i nieco starszych frytki oraz zapiekanki.

Czy można chcieć czegoś więcej?

Niewątpliwą atrakcją będzie też największy food truck w Europie, który ma niemal 19 metrów długości, zajmuje powierzchnię małego mieszkania, gdyż mieści się na 40 mkw. W części jadalnej pomieści aż 25 osoby, zaś w części kuchennej jedzenie może jednocześnie przygotować 8 kucharzy.

Poznańskie Targi Piwne to wydarzenie, którego osoby związane z branżą piwowarską, jak i jej miłośnicy nie mogą ominąć! Na targi zapraszani są producenci, dystrybutorzy i importerzy piw rzemieślniczych, właściciele restauracji oraz barów, a także miłośnicy złocistego trunku i znakomitego jedzenia.

Ale to nie koniec atrakcji, dlatego że organizatorzy, idąc śladem poprzednich edycji, w programie Poznańskich Targów Piwnych przewidują szereg wydarzeń towarzyszących: Piwna Mila, Piwna Matura czy Piwna Joga, przygotują także strefę gier i planszówek. Co czeka nas na targach poza tym?

CSR, czyli targi społecznie zaangażowane

Ponadto, tak jak w ubiegłych latach, podczas targów odbędzie się kampania Movember Polska, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki męskich chorób.
W ramach akcji panowie będą mieli okazję przebadać się przez cały okres trwania targów. Badania, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory nie są ani inwazyjne, ani bolesne; nie wymagają także żadnego wcześniejszego przygotowania.