Najwięcej wydarzeń mieszkańcy zgłosili w kategorii Wydarzenie Kulturalne 2016 roku. Kapituła nominowała cztery wydarzenia, na które przez ponad miesiąc można było oddawać głosy – poprzez kupony w gazecie i głosowanie sms.

1. Sukcesy plastyczne grafika Janusz Jurek
2. 25 lat Jimiway Blues Festival
3. Działania wystawiennicze galeria 33 – Krzysztof Ryfa
4. Wydanie pierwsze biografii Wojciecha Bąka

LAUREAT: Działania wystawiennicze Galerii 33

[jwplayer mediaid=”10182″]

Organizatorzy starają się zawsze uprzyjemnić finałową galę ciekawymi propozycjami artystycznymi. Myślą przewodnią doboru artystów jest co roku ich związek z Ostrowem Wielkopolskim.

W tym roku w części artystycznej wystąpił Big Band Powiatu Ostrowskiego pod batutą Roberta Matuszewskiego, wokalistka Juliana Ashaolu, Chór Mieszany Con Forza ZSM w Ostrowie pod batutą Janusza Lipińskiego, Grupa Akrobatyczno-Baletowa Gwiazda pod kierownictwem Patrycji Stendery. Finałową piosenkę „Ostrowianin Roku” zaśpiewała w tym roku – warto dodać, że po raz pierwszy w pełnej, specjalnie napisanej na zespół, aranżacji  – Michalina Wojtczak ze Studia Wokalnego „Art. Musica” z Młodzieżowego Domu Kultury.

Gwiazdą wieczoru była Agnieszka Greinert – aktorka, wokalistka, pedagog oraz – co bardzo ważne w kontekście imprezy – rodowita ostrowianka. Artystka wystąpiła w programie „Histeryjki damy”, w którym brawurowo przypomniała piosenki z okresu międzywojennego autorstwa Mariana Hemara.

2017-03-27 ok24.tv