Młody Talent Roku:

Wśród nominowanych w kategorii Talent Roku znalazła się Zosia Buszewska, Julia Dutkiewicz, Wiktoria Prajzner oraz Grupa Baletowa „Gwiazda” pod kierownictwem Patrycji Stendery. Statuetki w tej kategorii trafiły do wokalistki Wiktorii Prajzner oraz Grupy Baletowej „Gwiazda”. Zwycięzcy otrzymali ponad 3000 głosów, a różnica między kandydaturami była minimalna.

  1. Zosia Buszewska – reprezentantka Polski U 17 w piłce nożnej kobiet Swoją przygodę z  piłką zaczynała w 2002 roku w drużynie Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. Od początku grała z chłopcami i została zaakceptowana przez kolegów z drużyny. Zosia Buszewska obecnie uczęszcza do 3 klasy gimnazjum w Koninie, w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Gra również  od kilku lat w Reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej do lat 17 i w Reprezentacji Wielkopolski. Z drużyną zdobyła Mistrzostwo Polski. Obecnie zakwalifikowała się wraz z  reprezentacją Polski do mistrzostw Europy  Women’s Elite Round

        2. Julia Dutkiewicz – lekkoatletka Stali Ostrów (skok wzwyż) Jest jedną z najlepszych polskich lekkoatletek młodego pokolenia. Trenuje od 8 lat. Jest 5-krotną medalistką Mistrzostw Polski w skoku wzwyż. Interesuje się zgłębianiem tajników z zakresu motywacji, psychologii i dietetyki w sporcie.  Julia jest studentkę AWF-u we Wrocławiu, na wydziale Wychowania Fizycznego. Jej największym marzeniem jest, aby w niedługim czasie ukazała się jej autorska książka ” Droga wojownika”.

  1. Grupa Baletowa „Gwiazda” pod kierownictwem Patrycji Stendery 

Obsypany dziesiątkami nagród na całym świecie zespół założony przez niezapomnianą śp. Alinę Janikowską nie zwalnia tempa. Tylko w minionym, 2017 roku ostrowskie tancerki zdominowały krajowe eliminacje do światowego finału Dance World Cup, zajmując I miejsce w stepie amerykańskim, irlandzkim i II miejsce w tańcu współczesnym. Zdobyły także medale w Mistrzostwach Polski World Artistic Dance Federation w Białych Błotach w choreografiach grupowych. Na 3. Międzynarodowym Festiwal Sztuki „Orfeusz w Italii”, w Lido di Jesolo we Włoszech Grupa Baletowa „Gwiazda” została nagrodzona medalami we wszystkich konkurencjach. Ostatnim wielkim sukcesem Grupy Baletowej „Gwiazda” jest występ u boku tancerzy z The Royal Moscow Ballet, w spektaklu „Jezioro Łabędzie”, wystawianym w poznańskiej Sali Ziemi.

  1. Wiktoria Prajzner – utalentowana wokalistka z MDK 

Wiktoria Prajzner od 10 lat kształci się wokalnie w Studiu Wokalnym Art – Musica w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wlkp pod kierunkiem Ewy Borowicz – Kasznickiej.  Jest bardzo utalentowaną wokalistką o nieprzeciętnej barwie głosu. Świetnie odnajduje się w każdym gatunku muzycznym, jednak najbliższy jej sercu jest rock i jazz. Od kilku lat bierze udział w konkursach i festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Brała również udział w eliminacjach TVP 2 do programu The Voice Kids.

Największe osiągnięcia Wiktorii to: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Muzycznej ,,Fazisi & Fazi” – w Poti w Gruzji 2017, Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym ,,Wesoła Pięciolinia” w Ostrowie Wlkp, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Złoty Budzik” we Wrocławiu, III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu ,,Orfeo in Italia” – Jesolo – Wenecja we Włoszech.

2018-03-27 ok24.tv