Na ul. Głogowskiej i pl. Bankowym – pojawią się kolejne dwie elektroniczne tablice na przystankach komunikacji miejskiej. Przetarg na tę inwestycję został już rozstrzygnięty.

Do tej pory w Ostrowie funkcjonowały cztery tablice – dwie przy ul. Konopnickiej oraz dwie przy ul. Raszkowskiej. System Pasażerskiej Informacji Przystankowej to dla pasażerów bardzo wygodne rozwiązanie. Na tablicy elektronicznej wyświetlane są najbliższe cztery połączenia autobusowe wraz z informacją, w jakim kierunku jedzie dany autobus i realny czas odjazdu poszczególnych linii w perspektywie najbliższych 15 minut. Oznacza to, że jeśli autobus, na który czekamy spóźnia się 10 minut, tablica pokaże rzeczywisty czas odjazdu autobusu.

Na tablicy znajduje się również dodatkowy, piąty wiersz do dyspozycji Miejskiego Zakładu Komunikacji SA. Wyświetlane na nim są komunikaty i informacje o promocjach czy zniżkach.

Elektroniczne tablice Systemu Pasażerskiej Informacji Przystankowej będą dwustronne, ledowe, zawieszone na wysokości 2,70 m. Na obudowie znajdzie się logo miasta. Każda z tablic posiadać będzie również wandaloodporny przycisk uruchamiający zapowiedź głosową treści informacji o odjazdach prezentowanych na tablicy. Podobnie jak wcześniejsze, dwie nowe tablice posiadać będą wandaloodporne szyby, których nie można zniszczyć, dodatkowo pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Rozbudowa Systemu Pasażerskiej Informacji Przystankowej będzie kosztować 110.454 zł.
2015-06-14 ok24.tv