W województwie wielkopolskim odnotowano w ministerialnym raporcie 10 nowych zakażeń i jeden zgon – w Ostrowie Wielkopolskim zmarł 59-letni mężczyzna. 51-letnia mieszkanka Wielkopolski zmarła też w szpitalu we Wrocławiu.
Wszystkie popołudniowe zakażenia zostały wykryte na terenie powiatu kępińskiego.


Działania inspekcji sanitarnej w powiecie kępińskim koncentrują się na likwidacji ogniska pandemicznego w jednej z firm meblarskich działających w gminie Baranów. Do tej pory pobrano już 418 próbek do badań od pracowników firmy. Aktualnie z tego ogniska 153 osoby mają wynik dodatni.
78 pracowników z wynikiem dodatnim pochodzi z powiatu kępińskiego. Reszta z ościennych powiatów. 80 procent osób przechodzi chorobę bezobjawowo i podejmują leczenie w warunkach izolacji domowej.

dziś (21 maja) żołnierze WOT (3 zespoły wymazowe) przeprowadzą pobór prób do badań od ponad 500 osób zatrudnionych w zakładzie. Hale produkcyjne firmy poddano dwukrotnej dezynfekcji. Do pracy mogą wrócić tylko pracownicy z ujemnym wynikiem badań. Inspekcja sanitarna apeluje o stosowanie środków ochrony indywidualnej, zachowanie dystansu oraz noszenie maseczek.
W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1925 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 143 osoby zmarły, a 901 wyzdrowiało.