Placki, babeczki, rogaliki, kiełbaski z grilla, smalec i sery smażone. Wreszcie nadzwyczajny chleb. Koło Gospodyń Wiejskich w Ociążu wspólnie z sołtysem zorganizowały piknik integracyjny połączonym z pokazem wypieku chleba, który jak zaznaczył sołtys Józef Marciniak jest wypiekany w naszej miejscowości od dawien dawna.

Zaprzyjaźnione KGW z Kwiatkowa oraz Fabianowa przygotowały smalec oraz sery smażone. Przepis na tradycyjny chleb wypiekany podczas biesiady będzie można przeczytać w publikacji „Księga smaków”, którą w grudniu br. planuje wydać Powiat Ostrowski.
Tajniki tej sztuki zgłębiali również m.in.: starosta ostrowski Paweł Rajski, proboszcz miejscowej parafii ks. Krzysztof Niciejewski a także KGW z Fabianowa i Kwiatkowa.
W celu pokazania wypieku chleba w tradycyjnym piecu spotkanie odbyło się w gospodarstwie państwa Kaczmarków z Ociąża (pani Zofia jest członkinią tutejszego KGW, natomiast pan Jan jest wykonawcą pieca). Goście mogli od podstaw zobaczyć proces wyrobu chleba – gospodyni krok po kroku przekazywała publiczności jak należy go zarabiać.
Poza pysznymi chlebami na uczestników czekały także inne smakołyki przygotowane przez członkinie Koła: