Dostali farby, pędzle, ubrania ochronne, a potem zaczęli malować… swoją szkołę. Uczniowie kaliskiej „szesnastki” przeżyli niezwykła przygodę, która nie tylko odmieniła budynek, w którym na co dzień się uczą, ale i pokazała, że własnymi siłami mogą zmieniać swoje otoczenie na lepsze.

Kalisz został zwycięzcą IV edycji konkursu Dulux Let’s Colour, dzięki czemu firma miała pomalować wybrany budynek w mieście.  – Padło na nas, z czego bardzo się cieszę. Nie tylko dlatego, że ściany będą wyglądać lepiej, ale i dlatego, że włączono w to dzieci. Z pewnością coś, co same zrobiły będą szanować i będą mogły być dumne z efektów – mówi Ewa Zegler, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16.

Dzieci otrzymały więc farby, pędzle i ubrania ochronne, by potem wykorzystać swój talent i energię. Dzięki ich zaangażowaniu szkoła będzie odmieniona. – Efekty tej pracy trochę poprawią jednak pracownicy firmy Dulux, a ostateczny efekt zobaczymy w niedzielę, albo w poniedziałek. Możemy zdradzić, że wybraliśmy projekt, który nawiązuje do naszej misji, czyli zachęcania do prowadzenia zdrowego stylu życia – dodaje Ewa Zegler.

Do tego nawiązywał też festyn rodzinny, który odbył się w sobotę, w tym samym czasie, co akcja malowania szkoły. Przygotowano go pod hasłem ,,Zdrowo żyjemy’’. Dzieci m.in.brały udział w  zawodach sportowych, konkursach i zabawach ruchowych, a na koniec zjadły warzywno-owocowe przekąski.

2015-06-14 ok24.tv za faktykaliskie.pl. fot. Katarzyna Krzywda