Ostrowskie dyktando po raz drugi – odbędzie się w niedzielę 14 czerwca 2015r. o godzinie 17.00 w Forum Synagoga. Przed rokiem ortograficzne wyzwanie podjęło ponad 70 osób. Organizatorzy – czyli Ostrowskie Towarzystwo Naukowe – zaprosili do napisania tekstu prof. Andrzeja Markowskiego, przewodniczącego Rady Języka Polskiego.

– W ubiegłym roku wśród piszących była także grupa dziennikarzy – powiedział prof. Jan Galant. – I ten pomysł z ‚branżowym’ dyktandem wydaje nam się ciekawy. Chcielibyśmy go powtórzyć; może dla innej grupy zawodowej, ale też wiemy, że nie jest to łatwe. Natomiast nie zmieni się na pewno jury i autor testu. Profesor Andrzej Markowski pozostaje z nami, a jego uczestnictwo gwarantuje nam również opiekę i patronat Rady Języka Polskiego, co podnosi prestiż przedsięwzięcia.

Zwycięzca otrzyma tytuł Ostrowskiego Mistrza Ortografii 2015 i nagrodę o wartości 2000 zł. Nagrody przewidziane są także dla osób, które zajmą miejsca drugie i trzecie. Zgłoszenia do dyktanda można dokonać drogą elektroniczną (poprzez stronę www.otnostrow.org.pl) oraz poprzez telefoniczny lub osobisty kontakt z sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim.

Dyktando jest współfinansowane przez Fundusz Grantowy Ostrowa Wielkopolskiego.

2015-06-03 ok24.tv