Szpital prosi o pomoc
Z dramatycznym apelem o wsparcie finansowe zwraca się Dyrekcja ostrowskiego szpitala. Ewentualne środki z publicznej zbiórki szpital chce przeznaczyć m.in. na zakup respiratorów do tworzonego kolejnego oddziału chorych na koronawirusa.
-‘’W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną, ponownie zwracam się do Państwa o wsparcie finansowe szpitala. W szpitalu jest utworzonych 65 łóżek dla pacjentów z COVID 19, w 10 łóżek intensywnej terapii. Wszystkie stworzone do tej pory łóżka dla pacjentów są zajęte, a chorych przybywa w zastraszającym tempie’’ – pisze Dariusz Bierła Dyrektor ostrowskiego szpitala. –‘’Z myślą o tych pacjentach przygotowujemy kolejnych 60 miejsc. Bez Państwa wsparcia finansowego stworzenie i wyposażenie tak dużego oddziału przekracza nasze możliwości. Potrzebujemy łóżek dla pacjentów, kardiomonitorów, respiratorów. Bardzo proszę o zrozumienie i wsparcie w tym krytycznym dla nas Wszystkim czasie’’ – czytamy w oświadczeniu dyrektora szpitala.
Poniżej treść apelu

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem, ponownie zwracamy się do Państwa – przedsiębiorców, samorządowców i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla ostrowskiego szpitala.
Państwa pomoc jest naprawdę nieoceniona. Pomagają nam Państwo nie tylko w codziennej pracy, ale także dodają nam sił do dalszej walki z pandemią koronawirusa i nadzieję, że ostatecznie wygramy z tym niezwykle trudnym przeciwnikiem.
Na chwilę obecną w ostrowskim szpitalu utworzonych zostało 65 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Jednakże liczba pacjentów wymagających hospitalizacji rośnie z dnia na dzień w zatrważającym tempie. Wszystkie stworzone do tej pory łóżka dla pacjentów są zajęte, a chorych przybywa. Z myślą o tych pacjentach przygotowujemy kolejnych 60 łóżek.
Bez Państwa wsparcia finansowego stworzenie i wyposażenie tak dużego oddziału przekracza możliwości finansowe Szpitala. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i aparatury medycznej, w tym przede wszystkim łóżka dla pacjentów, kardiomonitory, respiratory oraz środki ochrony indywidualnej.

Wpłat można dokonywać na specjalne subkonto utworzone w ostrowskim szpitalu:
Bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.
Regionalne Centrum Korporacyjne w Kaliszu
Nr konta 78 1020 2212 0000 5002 0375 7184
Prosimy o wpisanie tytułu przelewu: darowizna KORONAWIRUS

Jeśli będą mieli Państwo pytania w sprawie przekazania darowizny prosimy o kontakt:
Alina Tomaszewska – Główna Księgowa nr telefonu: 603 860 720

Z góry serdeczne dziękujemy wszystkim Państwu – darczyńcom prywatnym oraz firmom za wyciągnięcie pomocnej dłoni w tym trudnym dla Wszystkich czasie.
Z wyrazami szacunku
Dyrekcja Szpitala