Ostrowscy kryminalni zatrzymali 51-latka, który posiadał znaczną ilość dopalaczy. W mieszkaniu zatrzymanego mundurowi znaleźli i zabezpieczyli substancje zabronione, z których można było przygotować ponad 100 działek dilerskich. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wpadli na trop mężczyzny, który mógł posiadać większe ilości narkotyków w swoim mieszkaniu.

Kryminalni czekali na odpowiedni moment, aby realizacja mogła zakończyć się sukcesem. Mężczyzna został zatrzymany 31 stycznia na terenie Nowych Skalmierzyc. Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli ukryte w różnych miejscach dopalacze. Z zabezpieczonych w domu nowych substancji psychoaktywnych można było w sumie przygotować ponad 100 działek dilerskich dopalaczy. 51-latek został zatrzymany pod zarzutem posiadania znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych, czyli tak zwanych „dopalaczy”. W prokuraturze usłyszał zarzut za to przestępstwo, które zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze podczas działań, zabezpieczyli również u 51-latka kilkadziesiąt tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.