Siostry dominikanki z Broniszewic po raz kolejny zadziwiły świat. Aby pozyskać pieniądze na budowę nowego domu dla 56 niepełnosprawnych chłopców, zakonnice potrafią nawet zakpić z siebie. Z okazji Dnia Pingwina, umieściły na swoim profilu żartobliwy filmik i prośbę o finansowe wsparcie budowy.

Kiedy się okazało, że dalsze funkcjonowanie Domu Pomocy Społecznej w zabytkowym pałacu jest niemożliwe, dominikanki postanowiły działać. Nie mając grosza, zabrały się za budowę domu. Nie chciały, aby ich podopieczni zostali rozesłani do placówek w całej Polsce. Pierwszy milion zebrały pod kościołami.

siostry2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utworzyły profil na Facebooku, gdzie pokazują jak rośnie budowa, ile dotąd udało się zebrać i jak wpłacać. Potrzebują 5 000 000 zł. Na dziś zdobyły 64 procent tej kwoty. Dotarły do wielu stacji telewizyjnych i radiowych. Aby zdobyć pieniądze na budowę, potrafią nawet zakpić z siebie. Filmik, który nagrały z okazji Dnia Pingwina i zamieściły na Facebooku, jest hitem internetu i nawet ogólnopolskie stacje telewizyjne go zauważyły. Oby to zaowocowało większym strumieniem pieniędzy na konto budowy.

Na facebookowym profilu we wtorek siostra Eliza Małgorzata Myk zamieściła film i opis: Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ PINGWINA. Przyjmujemy życzenia. Zamiast kwiatków i bombonierek przyjmujemy cegiełki na www.domchlopakow.pl

2017-04-26 ok24.tv za rc.fm