-Prezes Paweł Matuszewski i Marcin Napierała podpisali dzisiaj umowę z wykonawcą hali K1, którym została prężnie działająca i doskonale znana w całym regionie oraz kraju firma DOMBUD, która swoją siedzibę ma w Odolanowie. Jednocześnie dopięty został harmonogram prac związany z rozbudową naszej magicznej hali K1- czytamy na oficjalnym profilu BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Władze spółki BM Slam, 4 kwietnia, doszły do porozumienia z władzami Klubu Sportowego Stal w kwestii rozwiązania umowy użytkowania hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego. A już następnego dnia zapadła decyzja o rozpoczęciu modernizacji hali K1.

– Po rozwiązaniu umowy użytkowania hali sportowej K 1 pomiędzy BM Slam a KS Stal nie ma już żadnych przeszkód, aby znowu K1 zaczęło tętnić sportowym życiem – mówi Paweł Matuszewski, właściciel BM Slam. – W związku z tym podjęliśmy decyzję być może zaskakującą, że to właśnie BM Slam rozpocznie rozbudowę K1, zgodnie z projektami zaakceptowanymi wcześniej przez CRK oraz prezydent miasta. Od samego początku tego właśnie chcieliśmy, to było także marzenie kibiców oraz sportowców w Ostrowie Wielkopolskim.  Nie chcemy, żeby nasi koszykarze, kibice i mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego dłużej wstydzili się tego, że gramy w takich warunkach. Brak hali w Ostrowie to obiekt wielu żartów i kpin kibiców w całej Polsce.

Marcin Napierała, właściciel BM Slam podkreśla, że na taką decyzję wpływ miał przede wszystkim fakt, że klub walcząc o mistrzostwo Polski, rozgrywa swoje mecze w sali szkolnej. Władze PZKosz i PLK już od dwóch lat zapowiadają, że dalsza gra w tej sali nie będzie możliwa.

-Decyzja, którą w ostatnich dniach podjęły władze Ostrowa Wielkopolskiego niestety nie rozwiązuje problemu występów naszego zespołu w ekstraklasie w kolejnych sezonach. Budowa nowej hali przez miasto, która ma potrwać do 2021 roku jest perspektywą zbyt odległą, jednocześnie uwarunkowana wieloma niewiadomymi. My, będąc w obecnej sytuacji, nie możemy już dłużej czekać, żyjąc nadal w niepewności – dodają szefowie klubu.

2018-05-15 ok24.tv