Już po raz trzeci w ramach Ostrowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej przeprowadzono Konkurs Recytatorski im. Wojciecha Bąka. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prezentowali dwa teksty o tematyce religijnej: jeden Wojciecha Bąka – patrona konkursu, drugi Wojciecha Gawłowskiego, ostrowskiego współczesnego poety. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas oficjalnego otwarcia ODKCH, w środę, 22 kwietnia w Forum Synagoga.  Nagrodzono wtedy również zwycięzców konkursów: literackiego, fotograficznego i plastycznego, które przebiegały pod hasłem: „Przydrożne krzyże i kapliczki w mojej okolicy”. Laureaci konkursów otrzymali książki oraz monografię pokonkursową.

Muzeum Miasta w ramach Ostrowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej przygotowało wystawę „Losy trzech ostrowskich pomników”. Ekspozycja jest prezentowana w kościele św. Antoniego i przedstawia historię trzech najstarszych pomników Ostrowa: św. Nepomucena, Najświętszego Serca Jezusowego oraz kardynała Mieczysława Ledóchowskiego. Wystawę można oglądać do 31 maja.

Zorganizowano ponad to debatę na temat „Granice między religią a sztuką”, która odbyła się w auli I LO. Z kolei w nKlubie została otwarta wystawa pamiątek i zdjęć misyjnych ze zbiorów: ks. dr Marka Fischera, misjonarza z Namibii, ks. Zdzisława Pietraszewskiego, misjonarza na Białorusi oraz Zgromadzenia Sióstr Salezjanek. Podczas wystawy ks. Zdzisław podzielił się swoimi wspomnieniami.

Miłośnicy muzyki gospel mogli natomiast posłuchać koncertu chóru akademickiego „Z potrzeby serc” z parafii św. Anny z Warszawy. W sobotę, 25 kwietnia odbył się kolejny już rajd samochodowy, który tym razem wiódł  szlakiem rzeźb Pawła Brylińskiego. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. krzyż w Kani. W tym samym czasie na boisku Orlik przy SP 1 trwał turniej piłki nożnej z udziałem księży, Państwowej Straży Pożarnej oraz służb więziennych. Ten dzień zakończył się montażem muzyczno – poetyckim o charakterze charytatywnym pod hasłem ,,Więcej radości jest w dawaniu’’, który odbył się w OCK.

Dni Kultury Chrześcijańskiej oficjalnie zakończono w niedzielę mszą świętą w Konkatedrze z udziałem kwartetu ,,Alter Ego’’. Ostatnim punktem był wieczór autorski Wojciecha Gawłowskiego i prezentacja książki „Różo szronu”.

2015-04-28 ok24.tv za gazetaostrowska.pl