Małgorzata Czaja, współwłaścicielka firmy Delta Trade z Ostrowa, uczestniczyła w Polsko – Emirackie Forum Biznesowym któremu przewodniczył Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

W trzydniowej misji gospodarczej wzięło udział 30 przedsiębiorców reprezentujących sektory m.in.: nowoczesne technologie, spożywczy, budowlany, zielonych energii, meblowy, produkty dla dzieci, motoryzacyjny.
– Podczas forum uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji dotyczących możliwości biznesowych w obu krajach oraz poznać ofertę polskich przedsiębiorców – mówi Małgorzata Czaja. – Po części oficjalnej odbyły się spotkania, w których wzięło udział blisko 50 firm z Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
1Delta100  2Delta100

W pierwszym dniu pobytu w Abu Dhabi delegacja z Polski brała udział w przyjęciu wydanym przez Ambasadora RP Adama Krzymowskiego, na które przybyło wielu znamienitych gości z korpusu dyplomatycznego, jak również przedstawiciele Polonii zamieszkującej w ZEA. W następnych dniu rozpoczęło się Forum Gospodarcze ZEA – Polska w hotelu Ritz Carlton w Abu Dhabi, któremu przewodniczył ze strony Emiratów Minister Gospodarki, Sultan Bin Saeed Al Mansouri, który podkreślił znaczącą rolę wzajemnych stosunków gospodarczych i to, że Polska postrzegana jest jako ważny partner gospodarczy i handlowy.

– Mamy nadzieję,że udział w misji przyczyni się do zaistnienia na runku ZEA, nawiązaliśmy kontakty handlowe z importerem zainteresowanym dystrybucja naszych wyrobów w regionie Zatoki Perskiej – dodaje Małgorzata Czaja.

Firma Delta Trade s.j została założona w 1989 roku przez Małgorzatę i Krzysztofa Czaja. Od początku istnienia działa w branży dziecięcej. Na początku działalności głównym profilem był import z Dalekiego Wschodu oraz eksport polskich zabawek. W ciągu ostatnich 15 lat firma rozwinęła produkcję lekkich mebelków dla dzieci, stając się jednym z czołowych producentów tego typu asortymentu w Europie.

Delta Trade posiada porozumienie producenckie z The Walt Disney Company tzw. ,,Facility and Merchandise Authorization Europe”, dzięki któremu mebelki z postaciami z bajek Disney’a cieszą się dużym powodzeniem wśród najmłodszych odbiorców w ponad 15 krajach. – Już ponad 1,2 miliona dzieci posiada nasze foteliki i sofki – mówi Małgorzata Czaja.

Ostrowska firma jest w trakcie przygotowywania nowych porozumień producenckich z Universal Studio i Warner Bros, co pozwoli na wprowadzenie nowych wzorów i tym przyczyni się do zwiększenia produkcji.

2015-05-22 ok24.tv za naszrynek.pl