Delphi Automotive PLC sfinalizował 1 lipca 2015r. proces sprzedaży swojego biznesu Thermal firmie MAHLE Behr GmbH & Co. KG. Warunki sprzedaży są zgodne z ogłoszonymi w dniu 19 lutego 2015 r. Jednocześnie, Delphi i MAHLE podpisały osobny list intencyjny w sprawie sprzedaży udziału Delphi w spółce Shanghai Delphi Automotive Air-Conditioning System Co., Ltd. Zakończenie transakcji spodziewane jest w roku 2016.
delphi_hala
„Sprzedaż naszego biznesu Thermal firmie MAHLE to efekt zaangażowania wszystkich stron,” powiedział Kevin P. Clark, prezydent i CEO Delphi. “MAHLE jest światowym liderem wymienników ciepła w branży motoryzacyjnej, a przejęcie biznesu Thermal jeszcze bardziej umacnia go w tej pozycji. To stworzy nowe możliwości dla pracowników i przyczyni się do lepszej obsługi klientów. Ta transakcja stawia Delphi wśród firm skoncentrowanych na rozwoju produktów o wysokim potencjale wzrostu związanych z układami napędowymi, elektroniką i bezpieczeństwem oraz architekturą elektryczno- elektroniczną, odpowiadających na potrzeby rynku w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i łączności.

Dział Delphi Thermal osiągnął w 2014 r. przychody na poziomie 1,6 mld USD, zatrudniając około 7500 pracowników w 13 zakładach na świecie. W tej transakcji, Barclays jest doradcą finansowym Delphi, a Latham & Watkins LLP jest doradcą prawnym.

# # #

Delphi Automotive PLC (NYSE: DLPH) jest wiodącym, globalnym dostawcą technologii dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Firma ma siedzibę główną w Gillingham, w Wielkiej Brytanii i prowadzi główne centra techniczne, zakłady produkcyjne i centra obsługi klienta w 33 krajach. Delphi dostarcza innowacyjne rozwiązania do wykorzystania w realnym świecie, z zastosowaniem technologii, które sprawiają, że samochody i ciężarówki są inteligentniejsze i bezpieczniejsze, jak również mocniejsze i bardziej oszczędne.

2015-07-01 ok24.tv więcej na temat Delphi : www.delphi.com.