Dariusz Dębicki, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim został wybrany w II turze burmistrzem Sulmierzyc. Otrzymał 668 głosów, na jego kontrkandydata głosowało 439 osób. Frekwencja wyniosła 51%. Dwa tygodnie temu nie udało się wyłonić zwycięzcy. O urząd walczyło czterech kandydatów, dwóch z nich przeszło do drugiej tury. Jedyny lokal wyborczy w miasteczku był otwarty w Szkole Podstawowej.

Poprzedni burmistrz Sulmierzyc został odwołany z funkcji w marcowym referendum. Piotr K. został zatrzymany w marcu ubiegłego roku przez CBA pod zarzutem korupcji. Pod koniec kwietnia tego roku sąd skazał go na rok więzienia, 14 tys. zł grzywny oraz zakaz pełnienia funkcji burmistrza przez pięć lat. Wyrok nie jest prawomocny. Wojewoda zarządził przedterminowe wybory.

Dębicki pełnił funkcje naczelnika w Wydziale Edukacji i Sportu w ostrowskim urzędzie po tym, jak na stanowisko wicewojewody została powołana Marlena Maląg. Teraz ponownie będzie wakat na tym stanowisku.

2016-06-19 ok24.tv