Mają być przeprosiny i nawiązka na kaliski Dom Dziecka. Były wiceprezydent Kalisza Daniel Sztandera ma powody do satysfakcji. Wygrał w pierwszej instancji proces o ochronę dóbr osobistych, który toczył się przed kaliskim sądem od wiosny.sad-sztandera-co-sapinski-006
Pozwany – Konrad Cz., autor obraźliwych komentarzy pod adresem Sztandery, które zamieścił w komentarzu na prywatnym profilu Grzegorza Sapińskiego, w środę 7 października usłyszał wyrok w tej sprawie. „Bardzo się cieszę, że dzisiaj nastąpił koniec i nastąpiło rozstrzygnięcie w sprawie pomówienia mojej osoby w kampanii wyborczej w ubiegłym roku, gdzie zostałem posądzony o różne nieprawidłowości, rzucono oszczerstwa przeciwko mojej osobie. Dzisiaj sąd uznał rację mojej osoby, nakazał Konradowi Cz. przeproszenie mnie i zapłacenie kary grzywny na rzecz Domu Dziecka” – powiedział Radiu Centrum Daniel Sztandera. Zgodnie z wyrokiem Konrad Cz. ma opublikować przeprosiny na osobistym profilu facebookowym obecnego prezydenta Kalisza – Grzegorza Sapińskiego oraz zapłacić 5 000 zł grzywny na rzecz kaliskiego Domu Dziecka.

Wyrok nie jest prawomocny. Równolegle przed kaliskim sądem toczy się proces przeciwko Grzegorzowi Sapińskiemu. Jak dodaje Daniel Sztandera, Konrad Cz. jest świadkiem Grzegorza Sapińskiego w tej sprawie.

2015-10-07 rc.fm