Damian Grzeszczyk – prawnik i działacz obywatelski został w poniedziałek oficjalnym kandydatem na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z poparciem Koalicji Obywatelskiej, stworzonej dzięki porozumieniu Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. W trakcie spotkania lokalni liderzy obu partii: poseł Jarosław Urbaniak i Przemysław Gruszecki podpisali deklarację współpracy.

Platformie Obywatelskiej i .Nowoczesnej zależało na podkreśleniu zawartego na wybory samorządowe porozumienia, więc do Ostrowa przyjechali przewodniczący wszystkich szczebli struktur obu partii: od centralnych – Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer, przez wielkopolskie: Rafał Grupiński i Katarzyna Kierzek -Koperska oraz powiatowych: Jarosław Urbaniak i Przemysław Gruszecki.

Od ponad 10 lat jestem szczęśliwym mężem i ojcem, zawodowo pomagam ludziom w rozwiązywaniu ich problemów prawnych. Wszystko, co osiągnąłem, zawdzięczam mojemu doświadczeniu życiowemu i zaangażowaniu, dowiodłem silnego charakteru i niezależności. Potrafię podejmować trudne decyzje i je realizować, dlatego właśnie kandyduję na  prezydenta naszego miasta – przekonywał Damian Grzeszczyk.

Kandydat przekonywał, że prezydent musi umieć słuchać mieszkańców i ich rozumieć.

Prezydent musi często podejmować niepopularne decyzje, ale przede wszystkim powinien łączyć a nie dzielić. Dowód tej jedności macie dziś państwo przed sobą. Koalicja Obywatelska staje się na naszych oczach faktem – mówił Grzeszczyk, dziękując jednocześnie „człowiekowi, bez którego by mnie tu dziś nie było”, kierując je do starosty Pawła Rajskiego.

Swój program ogłosi 29 czerwca. Zapowiada budowę krytego Aquaparku – w nowoczesnej formule zaprojektuj-wybuduj-sfinansuj-zarządzaj; wymianę monitoringu miejskiego na taki z wysoką rozdzielczością, który pozwoli skutecznie identyfikować sprawców napadów lub kradzieży, wprowadzenie kompleksowego programu smogowego – od wymiany ogrzewania poprzez system badań profilaktycznych związanych z chorobami płuc oraz skuteczniejsze sięganie po środki zewnętrzne – w tym unijne – w ostatnich 4 latach tej perspektywy finansowej. Budżet na nowe cele ma zagospodarować między innymi po przez ograniczenie wydatków w Urzędzie Miejskim, które wzrosły o miliony złotych.

Damian Grzeszczyk urodził się w 1981 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Tu spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Jest absolwentem ostrowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Od 10 lat jest żonaty z Marią, jest tatą 8-letnich bliźniaczek: Julianny i Laury oraz 4-letniej Kornelii.

Ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Był stypendystą Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Bayreuth w Niemczech. Włada biegle językami: angielskim i niemieckim. Po studiach ukończył aplikację sądową i zdał egzamin sędziowski. Aktualnie jest adwokatem z doświadczeniem w pracy w samorządzie i gospodarce komunalnej. Prywatnie miłośnik siatkówki, narciarstwa, gier planszowych i modelarstwa lotniczego.

Od jego powstania w 2016 r. kieruje Klubem Obywatelskim w Ostrowie Wielkopolskim. Był także współorganizatorem najliczniejszych od lat protestów pod Sądem Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim w lipcu 2017 r.

O fotel Prezydenta Miasta – oprócz Damiana Grzeszczyka z Koalicji Obywatelskiej ubiegać się aktualna Prezydent Miasta Beata Klimek – z poparciem ugrupowań lewicowych, z własnego komitetu ma startować Alojzy Motylewski, partia PiS w Ostrowie ma wystawić Alicję Płóciennik,a nie senatora Łukasza Mikołajczyka. 

2018-06-18 ok24.tv