Odbywający się o tej porze od 9 lat rajd cieszył się zwykle dużą popularnością. W tym roku przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną w kraju, chętni uczcić pamięć Druha Bolesława Zajiczka mogą pokonać trasę samodzielnie, startując o dowolnej porze tak, by do godz. 18 dotrzeć do ostatniego punktu wyprawy. Uczestnicy będę mieli do wyboru aż 3 różne trasy rowerowe i jedną do pokonania pieszo. Wszystkie będą miały swój finał w KOM, czyli w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcjonalnym w Miliczu, gdzie znajduje się m.in. Galeria Druha Bolka.
Bolesław Zajiczek, czyli Druh Bolek, przez ponad 50 lat prowadził milicką drużynę harcerską. Był laureatem maratonów pieszych i rowerowych. Społecznik, wychowawca, silnik życia społecznego i autorytet miejscowej młodzieży. Mimo tego, że w wieku 21 lat stracił obie dłonie i oko w wyniku wybuchu granatu, pogoda ducha, optymizm i pozytywne nastawienie nigdy go nie opuszczały.
Dla wszystkich, którzy ukończą wybraną wycieczkę, KOM tradycyjnie już przygotował koło fortuny, po zakręceniu którym będzie można wygrać upominki i pamiątkowe znaczki. Trzeba jednak pamiętać, że aby wziąć udział w zabawie należy wysłać swoje zdjęcie z trasy na adres: szlakiembolka@wp.pl lub Messengerem: KOM – niech się kręci. Ale to nie wszystko! Na hasło „Zdrowie” uczestnicy wycieczki upamiętniającej wyprawy rowerowe Druha Bolka będą mieli okazję bezpłatnie zwiedzić Galerię Druha Bolka i Muzeum Bombki znajdujące się w KOM.
Dla zmęczonych wycieczką KOM zaaranżował w swoim ogrodzie Bezpieczne Wyspy Relaksu, na których będzie można odpocząć wraz z bliskimi. Do dyspozycji gości będą osłony słoneczne, leżaki, maty oraz propozycje gier i zabaw. Spragnieni i głodni znajdą tam coś dla siebie w menu Kawiarnia Stara Bombkarnia, które oferuje potrawy przygotowane na bazie produktów lokalnych, certyfikowanych Znakiem Dolina Baryczy Poleca.

Kawiarnia Stara Bombkarnia, Muzeum Bombki i Galeria Druha Bolka czynne są w sezonie maj – wrzesień w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 18:00.
Adres: Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, ul. Jarosława Dąbrowskiego 3, 56 – 300 Milicz.

Historia Druha Bolka: https://kom.edu.pl/oferta/galeria-druha-bolka/
Szczegóły rajdu: https://kom.edu.pl/2020/05/26/szlakami-pamieci-druha-bolka/