Stawki czynszów zamrożone w Ostrowie. Taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji. Dotyczy to mieszkań komunalnych i socjalnych w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Stawki zostały zamrożone na 2 lata, co oznacza, że nie zostaną podwyższone o coroczne waloryzacje.

Kowalska

– Klub radnych Platformy Obywatelskiej poparł wniosek, jednak nie bez zastrzeżeń – powiedziała Milena Kowalska, radna PO. – Trzeba jasno powiedzieć, że nie jest to rozwiązanie problemu. Mieszkańcy w tym roku nie zapłacą więcej, ale też nie zostaną zrealizowane inwestycje, na które sami czekają. A mówimy choćby o wydzieleniu toalet i łazienek dla lokatorów. Jest dziś ponad 200 rodzin, które nie mają własnych toalet i prysznica, myją się w miskach, nie mają ciepłej wody. Żyją w dramatycznych warunkach, a dla MZGM najważniejszą inwestycją jest wymiana okien.

Jak podkreśla radna Kowalska, wszelkie próby poprawienia tego stanu są dziś niemożliwe, ponieważ radni nie mają dostępu do danych spółki. Mimo licznych próśb nie otrzymali od władz MZGM bilansu zysków i strat dla żadnego z wariantów- przy zamrożonych lub podniesionych czynszach.

2016-01-28 ok24.tv za rc.fm