Ostrowska spółka miejska podarowała 1 mln zł właścicielowi kablówki – uważa radny Piotr Lepka (PiS) o sprawie pisze dziś Gazeta Wyborcza.

GAZETA WYBORCZA: Ostrowski Zakład Ciepłowniczy nie pobrał 1 mln zł opłaty za przyłączenie do swojej sieci przesyłowej farmy fotowoltaicznej firmy prowadzącej lokalny portal i telewizję – twierdzi radny Piotr Lepka. Prezes OZC twierdzi, że miał prawo rezygnować z tej opłaty, licząc na przyszłe wysokie zyski z przesyłu dostarczonego prądu.

Dalej w Gazecie czytamy, że Promax operuje internetem i kablówką w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Jarocinie, Ostrzeszowie i Krotoszynie. Prowadzi też stację tv Proart, która emituje informacje z regionu. Jest właścicielem lokalnego portalu informacyjnego Wlkp24.info, który m.in. przekazuje emisje na żywo z obrad sesji rady miejskiej.
Jak twierdzą radni opozycji, obrady są niekiedy cenzurowane, a media Promaksu sprzyjają władzom miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Samochody z logiem stacji parkują na „kopertach” pod ostrowskim urzędem, kablówka emituje także składający sie głównie z wypowiedzi miejskich urzędników i prezydentki Beaty Klimek program Zmieniamy Ostrów dla Ciebie, trudno w nim doszukać się jakiejkolwiek opinii krytycznej wobec władz miasta.
W artykule Janusza Jarosa czytamy również o spółce córce PROMAX-u, która zbudowała w Wysocku Wielkim farmę fotowoltaiczną o mocy 1,5 MW. Farma została podłączona do budowanej przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy (OZC) sieci przesyłowej.
Zdaniem Lepki, OZC nie pobrał od Ekopromaksu pełnej opłaty za przyłączenie do sieci. – Zgodnie z prawem energetycznym operator energii, jakim jest OZC, powinien pobrać opłatę w wysokości połowy kosztów budowy przyłącza do sieci farmy fotowoltaicznej o mocy 1,5 MW. Tymczasem koszt wykonania tego przyłącza w wysokości ponad 2 mln zł netto został poniesiony przez spółkę komunalną, która gospodaruje pieniędzmi publicznymi – twierdzi radny, który domagał się wyjaśnień w pisemnej interpelacji do władz miasta.
Więcej o tej interesującej sprawie w lokalnej GW – UWAGA MATERIAŁ PŁATNY – KLIK!