– Nie wykluczamy żadnej możliwości – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk w odpowiedzi na pytanie, czy powiat krotoszyński zostanie odcięty od świata.
Niedzielny komunikat mówi o 84 zakażonych w Krotoszynie, cała komenda policji jest na kwarantannie, obowiązki przejmują policjanci z Ostrowa, z pomocą spieszy garnizon poznański.
Koronawirus atakuje też pacjentów zakładu opieki paliatywnej w Krotoszynie. W sobotę sanepid poinformował o śmierci 81-letniej pacjentki. W niedzielę – po wykryciu kolejnych zakażeń – zdecydowano o ewakuacji całego oddziału. Chorych przewieziono do Poznania.

Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński w rozmowie z Gazetą Wyborczą – Sytuacja jest bardzo trudna, zmienia się niezwykle dynamicznie. Wiele zależy od tego, jakie będą wyniki kolejnych testów. Na razie niestety przybywa zakażeń. Nikt się nie spodziewał kilka dni temu, że do takiej sytuacji dojdzie.

Wojewoda Mikołajczyk mówił w niedzielę w Radiu Sud, że nie wyklucza iż Krotoszyn może zostać pierwszą w Polsce strefą 0. Nie wykluczył żadnej możliwości.

– Czy to prawda, że do Krotoszyna zmierza wojsko? – spytało radio SUD
– W tej chwili to nie ma to jeszcze miejsca, natomiast mamy Wojska Obrony Terytorialnej, mamy wiele innych służb podległych wojewodzie – powiedział Łukasz Mikołajczyk.