To jest wielkie wyzwanie dla miasta, ale też wielka szansa – tak o pustym już zabytkowym więzieniu w Kaliszu mówi posłanka PiS Joanna Lichocka.

 To na władzach Kalisza ciąży teraz obowiązek zagospodarowania tego zabytku. Ministerstwo Sprawiedliwości jeszcze w ubiegłym roku zdecydowało, że nie będzie remontować budynku więzienia, ale postawi nowy. Władze Kalisza nie chcą się pogodzić z takim stanem i wciąż apelują o przywrócenie funkcji staremu zakładowi karnemu.

zk1-275x200_c– To jednak jest niemożliwe. Mam nadzieję, że władze Kalisza przyjmą do wiadomości ten fakt i pomyślą nad tym, co w tym budynku powinno się mieścić, jak ten budynek spożytkować z korzyścią dla mieszkańców Kalisza. Zaskakuje mnie to, że nie słyszę o takich działaniach, a przecież minęły już trzy miesiące – mówi posłanka Joanna Lichocka.

Poseł PiS Piotr Kaleta zaproponował, aby w budynku więzienia powstały centralne magazyny eksponatów muzealnych. To na razie pomysł, ale posłowie oczekują, że pojawią się inne propozycje na to, jak zagospodarować zabytkowy gmach byłego kaliskiego więzienia.

2016-01-03 ok24.tv za radiomerkury.pl