W poniedziałek kibicie Stali wraz z zawodnikami cieszyli się w awansu do ekstraklasy. Gratulację złożyła im także prezydent Beata Klimek, której prezes KS Stal Krystiana Drozd wręczyła pamiątkowy medal zdobyty przez ostrowską drużynę.

A oto co powiedziała prezydent po zakończeniu tej wielkiej fety: – Jest to ogromny sukces, dla wszystkich kibiców w mieście – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Doskonale zdaję sobie sprawę, że na ten sukces pracowało wiele osób, począwszy od zawodników, a na działaczach klubu skończywszy. Cieszę, że udało nam się wesprzeć finansowo klub, gdy walczył już w fazie play off.
1528457_1040408205989161_6652099888243062652_n
Gra w ekstraklasie, to jednak ogromne wyzwanie jakie stoją przed władzami klubu i sponsorami, a także przed władzami miasta. Na ile dzisiaj miasto może wesprzeć klub? Nie potrafię obecnie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy usiąść do rozmów i wszystko przedyskutować. Jestem już umówiona na rozmowy ze sponsorem strategicznym klubu panem Pawłem Matuszewskim. Jedno jest pewne, o czym poinformowałam prezes Krystianę Drozd, że oczekiwanie, iż miasto w 100 proc. lub w znacznej mierze sfinansuje ekstraklasę, jest oczekiwaniem absolutnie na wyrost.

Trudno także oczekiwać, że problem braku hali zostanie załatwiony od ręki. Nie wydaje mi się, by miasto było stać na wybudowanie hali, a zewnętrznego finansowania na taką inwestycję nie znajdziemy. Musimy mierzyć siły na zamiary, a w budżecie miasta nie ma tak dużych środków na budowę hali. Myślę, że więcej będę już wiedziała po spotkaniu ze sponsorami strategicznymi Stali.

2015-05-19 ok24.tv za naszrynek.pl