2 miliony – taka jest różnica między najtańszą i najdroższą ofertą na budowę przedszkola na Pruślinie w Ostrowie Wielkopolskim. Oferty złożyły 4 firmy budowlane z Ostrowa i okolic. Najdroższa oferta to ponad 6,9 mln złotych, najniższa – 4,9 mln. W przetargu są trzy kryteria oceny: oprócz ceny, długość udzielanej gwarancji i kryterium niezmienności ceny. Przedszkole ma powstać w rejonie ulic Sportowej i Świetlicowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

ofertyBudynek – według wybranego w 2014 roku projektu – ma być jednokondygnacyjny, energooszczędny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma to być obiekt wysokoenergooszczędny w klasie A, zgodnie ze wszystkimi wytycznymi regulaminu programu Lemur Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W pierwotnym założeniu przedszkole miało mieć cztery oddziały, salę do ćwiczeń logopedycznych, salę do ćwiczeń, salę do spotkań i występów, magazyn na leżaki oraz węzeł sanitarny. Każdy z oddziałów będzie dostosowany do użytkowania dla osób niepełnosprawnych i posiadał bezpośrednie wyjście na zewnętrzny plac zabaw. Obiekt będzie miał również szatnie dla ok. 100 przedszkolaków.