Czterej kierowcy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej dopuszczalnej o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w miniony weekend. „Rekordzista” jechał o prawie 100km/h zbyt szybko!
W piątek, o godzinie 7:50, w miejscowości Przytocznica funkcjonariusze WRD KPP w Ostrzeszowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen kierowany przez mieszkankę gminy Doruchów, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 113 km/h. Zaledwie pół godziny później w tym samym miejscu funkcjonariusze podjęli czynności wobec poruszającego się Audi A3 mieszkańca gminy Doruchów, który jechał z prędkością 113 km/h. Oboje zostali ukarani mandatami karnymi oraz zabrane im zostało prawo jazdy.

Sobota również nie obyła się bez zbyt szybko poruszających się kierujących. O godzinie 8:25 w miejscowości Giżyce prawa jazdy pozbył się mieszkaniec gminy Galewice, który jechał Hondą CRV 110 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Kierowcy nie ominął również mandat karny.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu został mieszkaniec gminy Czajków, który w sobotnie popołudnie o godzinie 16:40 w Kraszewicach poruszając się Renault Megane jechał z zatrważającą prędkością 148 km/h na „pięćdziesiątce”, przekraczając dozwoloną prędkość o niemal 100 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano surowym mandatem.