Czterech prowadzących pod muchą zatrzymała ostrowska drogówka. Mieli od pół do dwóch promili.

19 lipca, został zatrzymany 43-latek. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
20 lipca, policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 36-latka 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna tłumaczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Tego samego dnia, dyżurny komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy nissana, złapanym przez innego kierowcę. Zgłaszający tłumaczył, że jadąc swoim samochodem zwrócił uwagę na kierowcę, który zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, jechał tzw. wężykiem, gdy tylko kierujący się zatrzymał mężczyzna natychmiast podszedł do samochodu i zabrał kluczyki. Okazało się, że 49-latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Z 21/22 lipca, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Kodeks karny za takie przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.