Przyczyny ubiegłotygodniowej awarii zostały usunięte, a wszyscy pracownicy czują się dobrze. Cukrownia może działać na pełnych obrotach. W Wielkopolsce zaczyna się kampania buraczana, która ma potrwać do drugiej dekady stycznia.
W cukrowni w Środzie Wielkopolskiej doszło w środę rano do rozszczelnienia instalacji z tzw. gazem saturacyjnym, w skład którego wchodzi głównie dwutlenek węgla. Siedmiu pracowników trafiło na obserwację do szpitali. – Wszyscy zostali dokładnie przebadani. Według informacji, które otrzymaliśmy od lekarzy, ich zdrowiu nic nie zagraża – mówi Roman Kubiak, prezes zarządu Pfeifer & Langen Polska.
Firma od razu wszczęła postępowanie wyjaśniające we współpracy z odpowiednimi służbami. Przebudowano już fragment instalacji, gdzie doszło do awarii. Pfeifer &Langen Polska przeprowadził również kontrole instalacji we wszystkich swoich cukrowniach. – Zdrowie naszych pracowników jest dla nas niezwykle ważne. Na wszelki wypadek wyposażyliśmy ich również w dodatkowe czujniki gazu – podkreśla Roman Kubiak.
Cukrownia w Środzie Wielkopolskiej rozpoczęła już pracę. Kampania buraczana w części Wielkopolski rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, natomiast w okolicach Środy – rozpoczyna się dzisiaj.
Przypomnijmy, że na początku września w cukrowni w Środzie Wlkp. rozszczelnił się zbiornik z gazem. Siedem osób wylądowało w szpitalu. Z zakładu ewakuowano prawie 200 osób.