Będzie przeniesiona na Piaski czy nie będzie? Mowa o zjeżdżalni, która stała przy małe niecce basenu przy ul. Paderewskiego i jak wiadomo będzie nieużytkowana do czasu kompleksowego remontu odkrytego basenu. Wiosną radny Wojciech Kornaszewski zaproponował przeniesienie zjeżdżalni na Piaski, tam gdzie tłumy kąpiących się i odwiedzających dopisują.

501b9a5a2cd77_g1Odkryty basen w tym roku nie będzie czynny. Nie będzie – bo jak argumentują władze miasta – obiekt jest w fatalnym stanie technicznym i bez gruntownego remontu nie może zostać tego lata otwarty. Basen przy ul. Paderewskiego jest zarządzany przez Miejski Zakład Zieleni. I to właśnie ta spółka miejska miała podjąć ostateczną decyzję w sprawie zjeżdżalni.

W informacji jaką otrzymał radny można przeczytać: ,,Ponieważ lustro wody w zbiorniku Piaski Szczygliczka jest zmienne, stąd trudno jest precyzyjnie określić ewentualne miejsce ustawienia zjeżdżalni. Na końcu jej ślizgu wymagana, minimalna głębokość wody, została określona przez producenta na poziomie 0,7 metra. Poza tym do zjeżdżalni musi zostać doprowadzona instalacja elektryczna, jak również niezbędny jest zakup nowej pompy, która winna być dostosowana do piaszczystego dna zbiornika. Dokonać należy również ekspertyzy stabilności gruntu. W przypadku – gdy powyższe warunki zostaną spełnione – wykonać należy projekt budowlany oraz uzyskać pozwolenie na budowę.”

Wygląda więc na to, że nim spółka pokona te wszystkie piętrzące się trudności, to może skończyć się lato.

2015-07-02 ok24.tv