Stowarzyszenia sportowe pobierające opłaty za wstęp na organizowane mecze piłkarskie prowadzą działalność gospodarczą. Radny łączący mandat z funkcją członka zarządu takiego stowarzyszenia narusza zakaz zarządzania działalnością gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego. Tyle przepisy.

A teraz rzeczywistość samorządowa prosto z Ostrowa Wielkopolskiego. Zgodnie z przepisami, radni nie mogą zasiadać w zarządach organizacji prowadzących działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminnego. Ta sytuacja dotyczy dwójki miejskich radnych ostrowskich: Marka Śliwińskiego – radny niezależny, wcześniej z listy PO i Magdaleny Waliszewskiej – Klub Radnych Przyjazny ostrów Beaty Klimek.

Lech Topolan po wyborze na radnego zrzekł się funkcji prezesa Klubu Centra i został prezesem honorowym. Zgodnie z przepisami radni maja od czasu wyboru 3 miesiące na wybór – albo rada alb działalność w zarządach klubów. W Nowych Skalmierzycach radna Agnieszka Witczak własnie została pozbawiona mandatu radnej za podobne działanie. w Ostrowie Wielkopolskim nie została nawet wszczęta procedura. Pytanie – problemu nie ma czy problemu nikt nie dostrzegł?

6ce4f4c7-7976-44a5-a575-09404388d5e5_480

Temat z pewnością powróci na najbliższej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Sesja odbędzie sie w czwartek 24 listopada 2016r.

Cały artykuł ze „Wspólnoty” – tutaj