Radna PO Milena Kowalska zwróciła uwagę na tytuł, jakiego otrzymaniem już podczas koncertu w OCK z okazji Dnia Kobiet, pochwaliła się sama Prezydent Beata Klimek. Szkopuł tylko w tym, że organizatorem plebiscytu jest agencja, która wydaje również czasopismo, w którym ostatnio pojawiło się sporo artykułów o Ostrowie Wielkopolskim i gospodarce komunalnej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale pismo wychodzi na … Śląsku. – W bardzo krótkim okresie czasu nastąpiła zmasowana promocja naszego Miasta i  prawie wszystkich spółek komunalnych… na Śląsku. Długo zastanawiałam się nad celowością promowania naszego miasta na Śląsku, ale wtedy postanowiłam wczytać się w poszczególne materiały – zauważyła radna M.Kowalska.

80a2966f-75b9-4b24-a9fe-1df631262b13_10320

– Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Pani Prezydent otrzymała tytuł „Kobiety Charyzmatycznej”. Sukcesy Ostrowianek i Ostrowian zawsze cieszą, ale w tym przypadku wokół całego wydarzenia narosło wiele pytań na które zabrakło odpowiedzi. Ostrów Wielkopolski jest ostatnio jednym z głównych bohaterów czasopisma „Why story”, którego wydawcą jest „Why” Media Group, a którego redakcja znajduje się w Warszawie i Zabrzu. Czasopismo to na Śląsku ukazuje się też w wersji papierowej jako wkładka do śląskiego wydania Gazety Wyborczej. W czasopiśmie pojawiły się następujące artykuły:

 1. Wywiad z Beatą Klimek nominowaną do tytułu Charyzmatyczna Kobieta Roku (23.12.2016)
 2. Orlen wsparł Fundusz Grantowy – rusza nowa edycja (artykuł 18.01.17)
 3. Mieszkania dla zaradnych ostrowian (artykuł 19.01.17)
 4. Budują mieszkania dla młodych (dla systematycznych- artykuł 19.01.17)
 5. Pracowite dwa lata(artykuł 23.01.17)
 6. Nie będzie podwyżki cen wody! (artykuł 23.01.17)
 7. Otwarci dla niepełnosprawnych (artykuł 23.01.17)
 8. Znamy koncepcję nowego przedszkola (artykuł 23.01.17)
 9. Podpisano umowę na remont stadionu (artykuł 24.01.17)
 10. Miliony na ekologiczne autobusy (artykuł 24.01.17)
 11. OZC nie planuje podwyżek za ciepło (artykuł 24.01.17)
 12. Kierowcy MZK na szkoleniu z pierwszej pomocy (artykuł 24.01.17)

Potem 5 innych artykułów i znowu Ostrów

 1. Ostrowska Karta Przedsiębiorcy – podpisana (artykuł 4.03.17)
 2. Handlowcy dbają o swoje miejsca pracy (artykuł 5.03.17)
 3. Ponad 60 lat na rynku (artykuł 5.03.17)
 4. Pozimowe porządkowanie (artykuł 6.03.17)

W ramach artykułów możemy na przykład:

 • Dowiedzieć się, że Pani Prezydent miała pracowite dwa lata
 • Dowiedzieć się, że po okresie zimowym na terenach zielonych i chodnikach nagromadziła się duża ilość różnego rodzaju zanieczyszczeń m.in. psich odchodów, zeschłych liści, piasku i błota, a pracownicy uporządkowali już część terenów
 • Dowiedzieć się, że w „minionym tygodniu zostały umyte także ławki znajdujące się na ostrowskim Rynku.”
 • Dowiedzieć się, że Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. w Ostrowie działa na rynku już od ponad 60 lat. Spółka dysponuje specjalistycznym sprzętem, różnorodnymi pojemnikami oraz wyszkoloną kadrą, która stara się zaspokoić wszystkie potrzeby klientów .
 • Przeczytać wywiady z Panią Prezydent, która odrzuca zarzuty Radnych PO wobec jej osoby
 • Przeczytać wywiady z Prezesami spółek
 • Przeczytać życzenia dla mieszkańców

         Czy są to tematy, które zainteresują wydawcę dodatku do śląskiej Gazety Wyborczej pozostawiam każdemu do osobistej oceny. Warto jednak wspomnieć, że 12 tych artykułów pojawiło się przed przyznaniem Pani Prezydent tytułu, a 4 artykuły po przyznaniu, ale przed jego wręczeniem.

Na stronach „Why story” nie znalazłam podobnie skomasowanego cyklu artykułów dotyczących innego miasta niż Ostrów Wielkopolski. Znalazłam za to informację o składzie Kapituły przyznającej tytuł: „w skład Kapituły weszli przedstawiciele Patronów Programu, Laureatki poprzedniej edycji, które zostały nagrodzone tytułem w kategorii Kobieta wszechstronna oraz redaktorzy Magazynu WHY Story. Głównym organizatorem Programu jest WHY Media Group”.

W związku z powyższym zwracam się z zapytaniem: Czy i jeśli tak, to za jaką kwotę zlecono wydawcy „Why” Media Group publikacje artykułów przez ostrowskie spółki komunalne i czy kwoty te stanowiły koszt uzyskania przychodu będący podstawą obniżenia podatku dochodowego spółek?

2017-03-31 ok24.tv fot. FB B.Klimek