Trwają ostatnie procedury przetargowe pierwszego etapu największej inwestycji realizowanej przez samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w latach 2016-2017, czyli budowy centrum sportowego. Na to przedsięwzięcie przewidziano kwotę około sześciu milionów złotych.

IMG_5154

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach olbrzymiego projektu zostanie wybudowane nowe boisko treningowe wraz z niezbędną infrastrukturą i oświetleniem, które – za sprawą starań samorządu o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej – należy wykonać do końca października br.
W dalszym etapie zostaną wykonane trybuny, toalety, droga dojazdowa, zasilanie elektryczne, przyłącze wody kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz rozbiórka starych obiektów. Wszystkie prace mają zostać ukończone do 31 października 2017 roku.

Dla młodych adeptów piłki nożnej powstanie boisko o sztucznej nawierzchni, które zaplanowano w północnej części przejętych przez samorząd w czerwcu zeszłego roku terenów pokolejowych. Nawierzchnia będzie wykonana z trawy syntetycznej, spełniającej wymagania FIFA Quality Concept for Football Turf. Boisko będzie miało powierzchnię 6600 m2 (w tym pole do gry 100 na 50 metrów). Na jego obwodzie powstanie wysokie na cztery metry ogrodzenie oraz dwa ośmiometrowe piłkochwyty. Murawa będzie pięknym prezentem dla nowoskalmierzyckiego Klubu Sportowego „Pogoń”, który w tym roku obchodzi swoje 95-lecie. Wzdłuż boiska od strony wschodniej przewidziano miejsca parkingowe oraz asfaltową drogę dojazdową, której początek sięga ulicy Mostowej.

RYS-A9 (1)

 

 

Kolejnym elementem przetargu, przewidzianym do realizacji w roku przyszłym, będzie budowa trybun. Będą się one składały z 14 modułów z siedziskami z tworzywa sztucznego i zapewnią aż 790 miejsc siedzących. Nad ich centralną częścią zaprojektowano zadaszenie. Zaplecze sanitarne stanowić będzie przylegający do trybun budynek toalet publicznych przystosowanych do osób niepełnosprawnych. Znajdować się w nim będą również pomieszczenia techniczne oraz socjalne, a na piętrze – stanowisko przeznaczone dla komentatorów.
Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca robót rozpocznie je już w marcu br.

2016-02-17 ok24.tv