Ponad 200 gramów amfetaminy i marihuanę znaleźli w mieszkaniu ostrowianina tutejsi kryminalni. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności, która możne zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ubiegłym tygodniu zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli woreczki z białą substancją i i suszem roślinnym.

Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone środki to amfetamina oraz marihuana. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 200 gramów amfetaminy i kilkanaście gramów marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli też wagę elektroniczną i telefony komórkowe oraz pieniądze. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. 32 – latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i posiadania środków odurzających w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.