Leszek Aleksandrzak, były poseł SLD w poniedziałek objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjnych i finansowych w spółce wodno-ściekowej “Prosna”. Dlaczego został wybrany na to stanowisko i jakie zadania przed nim stoją? Po tym jak Roman Wiertelak został odwołany ze stanowiska prezesa w spółce wodno-ściekowej “Prosna”, na jej czele stanął dotychczasowy dyrektor Jerzy Czuba.

IMG_2762

Były poseł SLD, Leszek Aleksandrzak od poniedziałku pełni funkcją zastępcy dyrektora ds. administracyjnych i finansowych. Ma on kierować tegorocznymi sprawami inwestycyjnymi, m.in. rozbudową i modernizacją oczyszczalni. Jednym z moich zadań jest maksymalne pozyskanie środków zewnętrznych, czyli europejskich środków funduszowych – na realizację tej inwestycji oraz prowadzenie jej od etapu projektowego poprzez przetargowy do nadzorowania – mówił były poseł w rozmowie z Calisia.pl. Kieruje również Komisją Przetargową w spółce, która zajmuje się wszystkimi innymi przetargami, czyli zakupami nowych urządzeń, niezbędnych do funkcjonowania oczyszczalni, a także wszystkimi kwestiami administracyjnymi, czyli sprawami kadr, funkcjonowanie administracji i sekretariatu i kontaktów zewnętrznych spółki z naszymi udziałowcami.

Leszek Aleksandrzak objął stanowisko, po tym jak został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. W spółce nie ma konkursów – wyjaśnia Aleksandrzak. Nastąpiła zmiana prezesa, zwolnił się pewien dział i zostałem zaproszony na rozmowę. W związku z moimi kompetencjami, dotyczącymi środków europejskich – pracowałem już w Komisji ds. Unii Europejskiej, w podkomisji dotyczącej środków europejskich, a jako starosta nadzorowałem inwestycje i kierowałem dużą grupą osób, zostałem zaproszony na rozmowę i obecny prezes wyraził wolę współpracy ze mną.

2016-01-08 ok24.tv za calisia.pl