Nowy budynek Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski wkrótce będzie służył mieszkańcom Gminy. Prace zewnętrzne budynku są już na finiszu. Podobnie prace wewnętrzne. Stary, zabytkowy budynek w ciągu ponad roku przeszedł kapitalny remont. Jeszcze do niedawna był to szarobury, niczym nie wyróżniający się obiekt. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobrej kolorystyki, po wcześniejszych konsultacjach z plastykiem miejskim, dziś to jeden z najładniejszych budynków w tej części miasta.

By budynek spełnił wymagania urzędu, wiele pomieszczeń zostało przedzielonych. Tak jest np.: na parterze. Dwie największe sale (wcześniej baletowe), zamieniły się na kilka pomieszczeń biurowych. Miejsce dawnej sceny, to dziś, również biuro. Powstał przestronny korytarz z miejscami siedzącymi dla osób załatwiających urzędowe sprawy. Pomieszczenia m.in.: dla wójta gminy, sekretarza oraz skarbnika zostały zaadoptowane na I piętrze. Zastępca wójta swoje biuro będzie miał na parterze. Urząd zyskał także przestronną i bardzo jasną salę konferencyjną. Ta mieści się na I piętrze. Będą z niej korzystać m.in. radni podczas obrad komisji.
Prace wykończeniowe dobiegły końca. Teraz został ogłoszony przetarg na remont placu wokół budynku. Powstanie tu około 16 miejsc parkingowych. Urzędnicy do nowego obiektu przeniosą się w sierpniu.
Remont budynku kosztować będzie w sumie prawie 2 miliony złotych. Pieniądze na remont pochodzą z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych.