„1300 złotych to nie jest duża suma” – Pani Prezydent ja mam tyle renty. Takie i inne reakcje na wystąpienie prezydent Ostrowa można znaleźć w sieci po ostatniej Radzie.

Dyskusja toczyła się o swoistej krzyżowej wymianie stanowisk między Kaliszem a Ostrowem. Beata Klimek jest członkiem rady kaliskich wodociągów, w drugą stronę podąża z radami Marcin Cieloszyk
Sekretarz miasta Kalisza.
Ta wymiana spowodowała pytania w Kaliszu, gdzie o takie praktyki pytał radny KO Dariusz Grodziński. Również w Ostrowie o owe wymiany pytali radni Koalicji Obywatelskiej.
W odpowiedzi Prezydent Klimek padło zdanie o owej nieznaczącej sumie.
Warto tu również wspomnieć, o kolejnej radzie w podpoznańskim Dopiewie, gdzie również Beata Klimek „służy swym doświadczeniem”.

Czy owe 1300 zł to suma duża czy mała zależy oczywiście od punktu widzenia. Dla porównania podamy, że tylko 100 zł więcej wynosiła najczęściej wypłacana emerytura (dane Infor z 2019). W takim kontekście łatwiej zrozumieć oburzenie jakie przeszło przez ostrowską część internetu. Nie była to część zbyt wielka, pewnie dlatego że większość mediów taktownie ów passus przemilczał.

Komentarz ZOSTROWA