Z nieoficjalnych informacji, które podało radio RMF FM, wynika, że rząd planuje powrót do edukacji zdalnej. W pierwszej kolejności do nauki online mieliby wrócić studenci, a następnie uczniowie szkół średnich.

Mateusz Morawiecki: Ogłoszenie obostrzeń dotyczących edukacji w sobotę 10 października
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę 10 października odbędzie się konferencja prasowa, podczas której przedstawi decyzje dotyczące funkcjonowania szkół w nadchodzących tygodniach.
– Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć – mówił szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki powiedział, że „ponad 98 procent szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób”, ale dostrzega on „rosnącą absencję uczniów”.
RMF FM dowiedziało się także, że nowe rozwiązania dotyczące uczelni i szkół nie będą podlegać regionalizacji. Chodzi o to, aby nie stwarzać sytuacji, w której dzieci i młodzież z jednego województwa będą miały lepsze warunki do nauki niż uczniowie z pozostałych regionów. Kiedy zostanie wprowadzony powrót do edukacji zdalnej, tego jeszcze nie wiadomo.