Ostrów Wielkopolski ma budżet na 2018 rok. Do projektu prezydent Beaty Klimek wprowadzono wiele poprawek.  Przegłosowano wszystkie poprawki zgłoszone przez grupę  radnych: klub radnych PO plus 3 radnych niezależnych. Za przyjęciem budżetu było 13 radnych, 8 było przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Poprawki mocno ograniczyły m.in. wydawane środki na promocję, na filmy promocyjne w telewizji kablowej i działalność muzeum.

 

 

 

Alojzy Motylewski – pani prezydent straszy mieszkańców,  a to nieprawda, że nie będzie imprez, koncertów, zawodów – to nieprawda! Wszystkie zaplanowane imprezy się odbędą.

Mariusz Leki  – pani prezydent nie rozumie zasad demokracji. Demokracja to przekonywanie do swoich racji. Pani prezydent wybrała drogę konfrontacji

Jakub Paduch – to był festiwal manipulacji ze strony prezydent Beaty Klimek.  Dlaczego nie powiedziała, że wyrzucamy 55 tys. zł z programu w telewizji kablowej, czy pieniądze z filmu z konferencji. Czy żyje się wam mieszkańcy lepiej, dlatego że oglądacie program w kablówce?

Milena Kowalska – apokalipsa, marsz żałobny. Tak można pomyśleć po wystąpieniu prezydent Klimek. Ściągamy z budżetu kwoty. Zrównoważony rozwój to my dopiero teraz zapewniamy, likwidując nierówności w podziale środków. Możemy zadeklarować, że jeśli okaże się że na coś zabraknie, to dołożymy z wolnych środków w trakcie roku. To co pani pokazała to zakłamanie.

Beata Klimek – ja tylko rok miałam to szczęście, że miałam większość w radzie. Mogłam wtedy mogąc doświadczyć, ile można zrobić, jak jest dobra praca.  Nie mogę się zgodzić, że nikt z grupą 12 radnych nie rozmawiał. Dyskutowaliśmy o budżecie na rok 2018 z szefami klubów i kierownictwem rady. Przedstawiłam wtedy najważniejsze planowane inwestycje. Państwa poprawki sprawiają, że 3 osiedla zostały „wyrzucone” z planu inwestycji. Czy powiedzieliście mi podczas spotkania, że chcecie zabrać 800 tys. z kultury, zdrowia, promocji, nagród prezydenta? Nie organizujemy imprez dla wybranych, tylko głównie dla wszystkich. Promocja miasta to nie jest promocja Beaty Klimek. Zmniejszenie nakładów na promocję spowoduje obniżenie standardów organizacji wielu imprez miejskich. 2018 rok bez promocji Ostrowa Wielkopolskiego. Jeśli taka była intencja radnych, to ja tego nie gratuluję.

 

Wojciech Matuszczak – dziwnym trafem , teraz bulwersują was tylko nasze wnioski. Jak to się stało, że nikt z was nie protestował przeciwko inwestycjom pani prezydent? Nie mieliśmy przyjemności spotkania z panią prezydent do przedyskutowania tych zmian, które tak was teraz bulwersują.  16 grudnia wysłaliśmy pismo do prezydent miasta z prośbą o wskazanie terminu spotkania z radnymi w sprawie budżetu, w celu jego sprawnego przyjęcia. Spotkaliśmy się , przedstawiono nam propozycje pani prezydent, ale nie było czasu na dyskusje. Nikt z nami nie rozmawia, a my chcemy mieć wpływ na budżet.

Andrzej Kornaszewski –  na konkurs w zakresie kultury złożono wniosków na 400 tys. zł. Nie zabraliśmy nic z budżetu na konkursy ofert. W mieście wydajemy na kulturę cel ok. 7 mln zł , opowiadanie że kultura padnie na twarz jak zabierzemy 150 tys. zł to grube nadużycie.

2017-12-27 ok24.tv za gazetaostrowska.pl