Samorząd za budynek zapłaci w dwóch ratach. 300 tysięcy złotych już wpłynęło na konto powiatu, pozostałą kwotę gmina zapłaci do końca marca 2017 roku. W tej chwili trwają intensywne konsultacje inspektora ds. budownictwa Barbary Sobczak z Urzędu Gminy z konserwatorem zabytków oraz architektem – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów. – Wybrano kolory elewacji zewnętrznej, szczegółowo omawiany jest podział pomieszczeń. Na parterze budynku, który ma powierzchnię 270 metrów kwadratowych znajdzie się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, na wyższej kondygnacji będzie m.in. sala konferencyjna.

MDK100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Władze gminy na remont obiektu chcą pozyskać dofinansowanie z ZIT-ów lub Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. – Zakup MDK-u był doskonałą okazją – twierdzi Piotr Śniegowski, przewodniczący Rady Gminy. – Z jednej strony oczywiście trudne warunki lokalowe GOPS-u, z drugiej strony również ciasne i małe pomieszczenia w Urzędzie Gminy. Pamiętamy, że część pomieszczeń urzędu dzierżawimy od powiatu ostrowskiego. Mam nadzieję, że docelowo na wiele lat rozwiążemy problemy lokalowe.

Władze gminy planują zakończyć remont pomieszczeń dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pod koniec tego roku. Orientowałem się jakie są ceny podobnych budynków w centrum miasta o porównywalnym metrażu – mówi Piotr Kuroszczyk. – Ceny sięgają nawet ponad miliona złotych, zatem 600 tysięcy złotych za budynek po MDK-u wraz z działką, na której mogą pojawić się miejsca parkingowe jest naprawdę korzystna. Wiadomo, że remont będzie obejmował m.in.: całkowitą wymianę centralnego ogrzewania. Nowe będą także okna. Podział pomieszczeń wewnątrz obiektu również się zmieni.

2016-03-17 ok24.tv